Повернутися до звичайного режиму

Інформування про булінг

Як боротися з булінгом: поради для дітей

Як запобігти булінгу: поради для свідків

Рекомендації психолога учням під час карантину

1. Дотримуйтесь графіка

Під час карантину важливо підтримувати звичайний розпорядок дня. У вас може виникнути велика спокуса оголосити карантин додатковими канікулами і цілий день сидіти перед екраном телевізора. Але зміна графіка також може викликати стрес. Корисно буде написати на аркуші паперу або на стікерах докладний розпорядок дня і розмістити його так, щоб ви постійно його бачили. Важливо, щоб у вас були чіткі очікування щодо того, що буде відбуватися упродовж дня – коли буде час для навчання, а коли – для читання й відпочинку.

2. Підтримуйте контакт з друзями і близькими

Дуже важливо підтримувати контакт з друзями – це знизить рівень стресу. Також спілкуйтеся з близькими і родичами, яких ви тимчасово не можете відвідати особисто. Використовуйте Viber або інші відеочати, спілкуйтеся в месенджерах і соцмережах.

3. Влаштуйте танцювальну вечірку

Запропонуйте батькам разом з вами влаштувати вечірку.

Якщо карантин не дозволяє вам гуляти на свіжому повітрі, влаштуйте танцювальну вечірку вдома. Все, що вам потрібно, – знайти в Інтернеті улюблену музику.

4. Під час карантину використовуйте електронні пристрої з розумом

До негативного впливу сучасних ґаджетів не відноситься випромінювання, але при неправильному дозуванні екранного часу і неадекватному його розподілі, їх використання може негативно впливати на нервову систему, зір, сприяти ожирінню і неправильному обміну речовин. Отже, треба знати і дотримуватися певних правил використання цифрових ґаджетів, розроблених медичними працівниками та науковцями.

5. Беріть участь у домашніх справах

Домашні обов'язки потрібні для того, щоб здобути навички, які будуть корисні у дорослому житті. Розвиток цих умінь додасть впевненості в майбутньому.

6. Читайте книги

Читання знижує стрес. Доведено, що лише шість хвилин читання знижує рівень стресу на 65%. Навіть від нудьги рятує. Цікавий сюжет художнього твору відволікає від проблем та заспокоює.

Під карантину можна „перезагрузитись”, а відведений час перетворити на джерело більшої близькості.

Близькість – це коли ми приділяємо увагу своїм рідним та по-іншому дивимося, відмічаючи зміни, які відбуваються, адже вони ростуть та по своєму бачать ситуацію. Для тих, хто хоче побудувати комфортні відносити зі своїми дітьми та, загалом, у сім’ї це плідний час для роботи.

Будьте розважливі та відмічайте 5 речей, які порадували вас кожного дня та навчіть цьому мистецтву вашу дитину та інших членів сім'ї.

Будьте здорові!

/Files/images/psiholog/000000.jpg

Ми за життя без насильства


сформувати уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для учнів чи інших людей; обговорити питання, як відрізнити конфлікт від насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з однолітками чи іншими людьми.

Веселий мультик про пташок

СНІД – реальна загроза чи «мене точно не стосується»?

/Files/images/psiholog/скачанные файлы.jpg

Соціологічні опитування виявляють низький рівень знань щодо проблеми ВІЛ/СНІДу серед молоді. Приблизно 20% опитаних вважають, що ВІЛ передається під час поцілунку, через укуси комах. Вірять, що можна заразитися в разі спільного використання з інфікованою людиною зубної щітки, рушника, мила. Вважають, що можуть захистити себе, використовуючи не тільки презервативи, але й інші методи контрацепції. Деякі думають, що ВІЛ-інфекція виліковна.

Мета нашої виховної години полягає в тому, щоб довести до вас достовірну інформацію про ВІЛ-інфекцію та СНІД, поглибити ваші знання про способи передачі й профілактики захворювання.

«Хто попереджений, той захищений», - саме так говорить французьке прислів'я. Сьогоднішня акція - це попередження всім про болючу рану суспільства - СНІД.

/Files/images/psiholog/IMG_20201201_130801.jpg

Цепочка - социальный видеоролик по борьбе со СПИДом

/Files/images/psiholog/unnamed.jpg

«Тепер, коли ми навчилися

Літати по повітрю, як птахи,

Плавати під водою, як риби,

Нам не вистачає тільки одного:

Навчитися жити на землі, як люди».

Бернард Шоу

Толерантність - шанобливе, терпиме ставлення людей до інакомислення, особливо актуальна в сучасному світі. Толерантність передбачає готовність визнати "іншого", що має рівні права на певні життєві цінності.

Толерантність

Шкідливі звички

Чим небезпечний підлітковий алкоголізм, Інститут просвіти Підліткова наркоманія і доступні наркотики Шкода куріння. Як насправді куріння вбиває?

Ваше здоров'я важливіше ніж уявне задоволення!

Що таке булінг та як йому протистояти? Обережно, булінг: українські діти все частіше стають жертвами цькування своїх однолітків

Булінг (від англ. Bully –хуліган, залякувати) – форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі тощо.

Фізичний булінг –штовхання,підніжки,зачіпання,бійки,стусани,ляпаси, «сканування»тіла, нанесення тілесних ушкоджень тощо.

Економічний булінг –крадіжки,пошкодження чи знищення одягу та інших особистихречей жертви, вимагання грошей тощо.

Психологічний булінг –принизливі погляди,жести,образливі рухи тіла,міміки обличчя,поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж тощо.

Сексуальний булінг –принизливі погляди,жести,образливі рухи тіла,прізвиська таобрази сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, погрози сексуального характеру, жарти тощо.

Кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів,інтернету,іншихелектронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу Інтернет, цькування через соціальні мережі).

Здається, це відбувається зі мною. Що мені робити?

1. Поговори з дорослим, якому ти довіряєш. Це можуть бути батьки, вчитель/вчителька або спортивний тренер/тренерка, шкільний психолог, медіатор/медіаторка, старший брат/сестра, інший/інша родич/родичка. Ти не повинен/повинна протистояти наодинці

2. Якщо тобі важко говорити, напиши про те, що відбувається, та надішли довіреному дорослому електронною поштою або месенджером

3. Можна попросити батьків поговорити з батьками кривдника. Це часто допомагає вирішити проблему

4. Дій сміливо, тримай голову високо, дивись кривднику у вічі, навіть якщо почуваєшся невпевнено. Мова твого тіла має нести інший меседж

5. Ігноруй глузування та йди від кривдників. Змусь їх думати, що тобі цілком байдуже. Часто глузування закінчуються, коли агресори не отримують уваги або реакції

6. Керуй своїми емоціями. Відчувати гнів та засмучуватись – нормально, але це надає більшої сили кривдникові. Багатьом допомагає рахувати до десяти, глибоко дихати або виписувати гнівні слова на папір. До того ж, ці навички стануть корисними протягом всього життя

7. Намагайся бути серед людей, особливо на перервах та під час обіду. Уникай відлюдних “кутків” та місць, де зазвичай відбувається цькування

8. Тримайся поруч з приятелями, які можуть захистити тебе. Подумай, на кого ти можеш розраховувати, а хто може розраховувати на тебе у подібній ситуації

9. Якщо тебе фотографують або глузують у роздягальнях, не заходь туди разом із кривдниками

10. Якщо ситуація дійшла до фізичної розправи, крадіжок або пошкодження речей, звертайся до поліції

11. Не застосовуй силу або булінг у відповідь. Це лише погіршить ситуацію та може призвести до більш серйозних наслідків

12. Якщо ти бачиш, що хтось інший страждає від булінгу, не мовчи. Пропонуй допомогу та клич дорослих

якщо це робить мій друг/подруга?

Якщо тебе кривдить друг/подруга (друзі), навіть під виглядом жартів, відмовляйся від цих стосунків. Цей товариш/ка самостверджується за твій рахунок. Може здаватися, що ти залишишся цілком один/а, але зовсім скоро у тебе з'явиться нове коло спілкування

якщо це відбувається в мережі Інтернет?

Неприємні повідомлення, коментарі, посилання на твій профіль у глузливих постах - це різновид булінгу (кібербулінг). Одразу блокуй тих людей, які ображають тебе в Інтернеті або через мобільний телефон. Функція блокування є у електронній пошті, усіх

соціальних мережах, смс та дзвінках мобільного. Також можна пожалітися на сторінку кривдника адміністрації соцмережі. Якщо ти не знаєш, як це зробити, запитай у старших.

Не відправляй нікому інтимних зображень та повідомлень, за які ти можеш відчути сором. Навіть якщо це твій хлопець/дівчина, якій/якому ти довіряєш. Пам’ятай, все що ти робиш в інтернеті, залишається у кіберпросторі, навіть коли ми видаляємо інформацію. Це може стати джерелом для кібербулінгу.

Як покращити самопочуття та підвищити впевність?

Пам’ятай, це не твоя провина. Ти не повинен/повинна соромитися того, что відбувається. Ніхто не заслуговує цькувань, і ніщо не виправдовує булінгову поведінку.

За даними міжнародних організацій, в Україні з булінгом стикаються 67% дітей. Багато відомих та успішних людей страждали від цього у дитинстві. Якщо ти знаєш дорослих, які пережили булінг, обов’язково поговори з ними.

Приєднуйся до груп, які пропонують цікаві активності та дозволяють проявляти себе. Це може бути туристичний гурток, редакція газети, шкільний парламент, ансамбль тощо. Зміна діяльності та коло однодумців покращать самопочуття та підвищать самооцінку

Займайся творчістю – танцюй, співай, малюй, фотографуй, майструй – роби все, що приносить тобі задоволення та робить щасливіше.

Займайся фізичними вправами. Це підвищує тонус та рівень енергії. Отже, ти неодмінно почуватимешся краще як фізично, так морально.

Знаходь час на відпочинок та висипайся. Розслаблення потрібне нашому тілу, мозку та психіці. Це допоможе тобі почуватися спокійніше та впевненіше.

Будь собою! Не дозволяй думкам однієї людини чи групи людей пригнічувати твою особистість. Не підлаштовуйся та проявляй себе.

Для взаємодії із кривдником/кривдницею можна поставити наступні питання:

«Для чого ти це сказав/сказала (зробив/зробила і т.д.)?»

Якщо кривднику спокійно задати це питання, то він/вона може розгубиться і припинить свої напади. Як правило, кривдник не зможе чітко відповісти, для чого він/вона це робить.

«Чому ти це визначив/визначила?»

Якщо, наприклад , дитину називають «недотепою», то поставити таке питання: «Чому ти визначив/визначила, що я не вмію цього робити?»

«Що тобі заважає?»

Наприклад , «Що тобі заважає відійти та зайнятися своїми справами?», «Що тобі заважає вчитися так само гарно, як і я?», «Що тобі заважає звернутися до мене по допомогу замість того, щоб заздрити?» тощо.

Куди/до кого можна звернутися,

якщо ти опинився/опинилася або став/стала свідком ситуації булінгу

Якщо опинились або стали свідками ситуації булінгу, можете звернутися:

у своєму закладі освіти – до соціального педагога, практичного психолога, класного керівника, медіатора, вчителя, медичного працівника;

в поліції – до дільничного офіцера поліції, працівників ювенальної превенції, шкільних офіцерів поліції;

до працівників служби у справах дітей державної адміністрації;

неурядових громадських організацій;

зверніться також за порадою до батьків, до людини, з якою у вас довірливі стосунки (друг або подруга, родичі, вчитель).

Якщо ви зіткнулися з ситуацією булінгу, то для отримання інформаційних, психологічних, правових консультацій ви можете безкоштовно звернутися на Національну дитячу «гарячу» лінію: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 116 111 (безкоштовно з мобільних)

Поради підліткові, як розвивати увагу, пам'ять, мислення й уяву


ЯК РОЗВИНУТИ УВАГУ

1. Привчайте себе уважно працювати в найрізноманітніших умовах і навіть у шумній і відволікаючій обстановці. Треба намагатися не помічати того, що заважає роботі.

2. Систематично вправляйтеся в одночасному спостереженні декількох об'єктів. Робити це треба так, щоб загальне сприйняття кожного об'єкта збереглося досить добре, і в той же час увага потрібно концентрувати на головному, виділяючи його із другорядного.3. Тренуйтеся в переключенні уваги. Ці тренування повинні йти за трьома напрямками:швидко переключати увагу з об'єкта на об'єкт; виділяти найважливіші об'єкти за рахунок другорядних; змінювати порядок переключення.4. Розвивайте в себе вольові якості — це сприяє й розвитку стійкостіуваги. Змушуйте себе зосереджувати навіть тоді, коли цього робити не хочеться. Частіше додержуйтеся принципу «треба», а не «хочу». Починайте роботу з важкого і нецікавого, намагайтеся виконувати ті справи, які хочеться відкласти на потім, Чергуйте легкі й важкі справи, цікаві й нецікаві.5. Частіше вдавайтесь до різних ігор: шахів, головоломок, спортивних ігор. Самі по собі вони не розвивають увагу. Це створює з їх допомогою ваше прагнення.

ДЕЯКІ УМОВИ УСПІШНОГО ЗАПАМ'ЯТОВУВАННЯ

1. Важливою умовою того, щоб навчальний матеріал запам'ятовувався швидко й надовго, є наявність інтересу до того, що запам'ятовуєш, і уваги в процесі засвоєння і відтворення матеріалу.

2. Велике значення для запам'ятовування мають почуття. Усе, що пов'язане з радістю, сумом, гнівом, як правило, запам'ятовується краще, ніж те, до чого людина ставиться байдуже

3. Важливою умовою гарного запам'ятовування є розуміння того, що треба засвоїти.

4. Дуже важливо також поставити перед собою завдання — міцно й надовго засвоїти.

5. Велике значення для засвоєння навчального матеріалу має поєднання запам'ятовування з діяльністю людини, що вимагає мислення, активності.

6. Наявність знань з того навчального предмета, з якого засвоюється матеріал, також є сприятливою умовою для запам'ятовування, тому що при цьому нове легше й ґрунтовніше пов'язується з тим, що вже відомо.

7. Необхідно пам'ятати, що запам'ятовування — це робота іноді нелегка, тому важливою умовою засвоєння навчального матеріалу є наполегливість, завзятість у роботі, уміння не кидати її на середині, а домагатися повного й міцного запам'ятовування. Це — вольові якості, без яких неможлива серйозна розумова робота.

ЯК РОЗВИВАТИ МИСЛЕННЯ

1. Розвивати мислення — означає насичувати свій розум знаннями. Джерелами знань можуть бути найрізноманітнішими: школа, книга, заняття в гуртках іт. д.

2. Розум визначає єдність знань і дій. Знань неможливо набути без зусиль думки, без розумової праці.

3. Став перед собою різні питання. Адже мислення починається з питання.Тому вчиться ставити питання до кожної події, явища, з яким зустрічаєтеся.

4. Властивість помічати в предметі або явищі кілька найбільш явних ознак — спільна властивість розуму Це вміння бачити можна тренувати в іграх на кмітливість, у рішенні різного роду логічних завдань, головоломках.

5. Виконуйте різні завдання на порівняння.

6. Мислення і мовлення нерозривні. Тому для розвитку мислення можна використовувати і такий прийом: те, що не до кінця розумієте самі, спробуйте викласти іншому.

7. Активно використовуйте письмове мовлення (написання твору, ведення особистого щоденника), тому що письмове мовлення сприяє розвитку мислення.

8. Практикуйте вільний виклад прочитаного друзям і близьким, беріть участь у дискусіях, вирішуйте нестандартні завдання.

АНКЕТА ДЛЯ УЧНІВ “Ознаки комп'ютерної залежності”

1. Наявність комп’ютера дома (так\ні)

2. Наявність підключення до мережі Інтернет (так\ні)

3. Скільки часу вдень проводите за комп’ютером:

- 1-2 год

- 3-4 год

- 5-6 год

4. Чи користуєтесь Інтернетом через мобільний телефон? (так\ні)

5. Чи контролюють батьки час перебування за комп’ютером:

- завжди

- іноді

- ніколи

6. Чи цікавляться батьки, чим Ви займаєтесь за комп’ютером:

- завжди

- іноді

- ніколи

7. Чи контролюють батьки те, які сайти Ви відвідуєте:

- завжди

- іноді

- ніколи

8. Чи зустрічались Ви з інформацією некультурного, нецензурного, жорстокого змісту (не навмисно):

- завжди, коли заходжу в Інтернет

- іноді

- ніколи

9. Чи спілкувались Ви з незнайомими людьми через Інтернет (в т.ч. однолітками) (так\ні)

10. Чи вказували хоч раз особисті дані про себе (ПІП, номер телефону, адресу тощо) (так\ні)

11. Щодня граєтесь на комп'ютері. (так\ні)

12. Після початку гри втрачаєте відчуття часу. (так\ні)

13. Не бажаєте залишати гру незакінченою. (так\ні)

14. Їсте перед комп'ютером. (так\ні)

15. Не визнаєте, що дуже багато часу проводите за грою на комп'ютері. (так\ні)

16. Вам докоряють батьки за те, що ви багато часу проводите за грою на комп'ютері. (так\ні)

17. Не закінчуєте гру, якщо досягаєте певного рівня складності, а йдете далі. (так\ні)

18. Порівнюєте результати зі старими і пишаєтеся цим, повідомляєте про це всім. (так\ні)

19. Граєте замість того, щоб виконувати домашні завдання. (так\ні)

20. Як тільки дорослі залишають дім, біжите до комп'ютера і з почуттям полегшення починає грати. (так\ні)

21. Чи переважно займаєтесь за комп’ютером (розмістити за спаданням кількості проведеного часу):

- навчання

- соціальні мережі

- спілкування в чатах

- комп’ютерні ігри

- інше

Питання 11-20 - ТЕСТ.

Якщо дитина позитивно відповіли на 5 запитань з 10, то дитина потрапила в залежність від комп'ютерних ігор.

ПЕРШІ ОЗНАКИ КОМП'ЮТЕРНОЇ ЗАЛЕЖНОСТІ:

1. пропуски шкільних занять через комп'ютерну гру вдома або відвідування комп'ютерного клубу;

2. просиджування біля комп'ютера у нічний час;

3. приймання їжі під час комп'ютерної гри;

4. асоціювання себе з героями комп'ютерних ігор;

5. відсутність інших захоплень, крім комп'ютерних ігор;

6. віддавання переваги комп'ютерним іграм, а не спілкуванню;

7. загальний час проведений за грою, перевищує час виконання домашніх завдань, прогулянок, спілкування з батьками і однолітками, інших захоплень;

8. дитина не уявляє, чим себе зайняти, коли комп'ютер зламався;

9. конфлікти з батьками та їх шантажування у відповідь на заборону проводити час за комп'ютером.

Чотири стадії розвитку психологічної залежності від комп'ютерних ігор, кожна з яких має свою специфіку.

1. Стадія легкого захоплення. Після того, як людина один або кілька разів пограла у рольову комп'ютерну гру, їй починають подобатися комп'ютерна графіка, звук, сам факт імітації реального життя або якихось фантастичних сюжетів. Комп'ютер дає змогу людині наблизитися до реалізації цих мрій. Починає реалізовуватися неусвідомлювана потреба у прийнятті ролі. Людина дістає насолоду, граючи в комп'ютерну гру, її супроводжують позитивні емоції. Людина прагне повторити дії, що задовольняють потреби. Унаслідок цього людина починає грати, вже не випадково опинившись за комп’ютером, прагнення ігрової діяльності стає цілеспрямованим. Однак специфіка цієї стадії в тому, що гра в комп'ютерні ігри має швидше, ситуаційний, аніж систематичний характер, Стійка, постійна потреба в грі на цій стадії несформована гра не є значущою цінністю для людини.

2. Стадія захопленості. Фактором, що свідчить про перехід людини на цю стадію формування залежності, є поява нової потреби – комп'ютерні ігри. Гра в комп'ютерні ігри на цьому етапі набуває систематичного характеру. Якщо людина не має постійного доступу до комп'ютера, можливі досить активні дії щодо усунення обставин, які перешкоджають задоволенню потреби.

3. Стадія залежності. Приблизно 10-14 % гравців є “запеклими”, тобто перебувають у стадії психологічної залежності від комп'ютерних ігор. Залежність може виявляється в одній з двох форм: соціалізованій та індивідуалізованій.

Соціалізована форма ігрової залежності вирізняється підтримкою соціальних контактів з іншими людьми (хоча й загалом вони є ігровими фанатами), Такі люди полюбляють грати разом, грати за допомогою комп'ютерної мережі одне з одним. Ігрова мотивація має переважно змагальний характер. Ця форма залежності менш шкідлива у своєму впливі на психіку людини, аніж індивідуалізована форма. Відмінність у тому, що люди не входять “у себе”; їхнє оточення хоча й складається з таких фанатів, все ж таки, як правило, не дає людині повністю позбутися реальності, “зануритися” у віртуальний світ і довести себе до психічних та інших порушень здоров'я.

Індивідуалізована форма залежності – крайня форма залежності, коли порушуються не тільки нормальні людські особливості світогляду, а й взаємодія з навколишнім світом. Порушується основна функція психіки – вона починає відображати не вплив об'єктивного світу, а віртуальну реальність. Ці люди тривалий час грають поодинці, потреба у грі знаходиться в них на одному рівні з базовими фізіологічними потребами. Для них комп'ютерна гра – це ніби наркотик. Якщо протягом якогось часу вони не “приймають дозу”, то починають відчувати невдоволення, отримують негативні емоції, впадають у дегресію.

4. Стадія прихильності. Ця стадія характеризується згасанням ігрової активності людини, зрушенням психологічного змісту особистості загалом у бік норми. Взаємодію людини з комп'ютером на цій стадії можна порівняти з міцно пришитим ґудзиком. Тобто людина “витримує дистанцію” з комп'ютером, однак повністю “відірватися” від психологічної прихильності до комп'ютерних ігор не може. Це найтриваліша з усіх стадій – вона може тривати все життя, залежно від швидкості згасання прихильності.

У підлітків, які залежні від комп'ютера, розвивається почуття уявної переваги над оточенням, а також збіднення емоційної сфери, оскільки гравець, якщо він хоче виграти, має постійно пригнічувати свої почуття й залишатися байдужим.

Як впоратися з відсутністю друзів і знайти справжню дружбу

Наявність значущої дружби допомагає людині розвиватися як особистість, веселитися і розширювати свої можливості. Але якщо у вас зовсім немає друзів, це не означає, що ваше життя повинна бути нещасною. Існує безліч речей, якими ви можете зайнятися на самоті - від роботи над собою до веселощів з самим собою. У вас немає друзів, тому що ви переїхали в нове місто або виїхали на літо, або тому що ви не вмієте заводити друзів - не впадайте у відчай. Якщо ви хочете дізнатися, як добре провести час на самоті і жити повноцінним життям без друзів, дотримуйтесь наступних порад.

КРОКИ

МЕТОД 1: РОЗВАЖТЕ СЕБЕ

Пишіть листи.Ви можете написати своїм родичам або знайти друга по листуванню. Написання листів допоможе вам пройти через важкі часи і зберегти позитивний настрій в житті. Ставтеся до людини так, як ви б хотіли, щоб він ставився до вас, і тоді у вас все вийде.

Запишіть відео для Youtube.Якщо вам самотньо, то запис свого відео для Youtube - це відмінний спосіб зв`язатися зі світом і поділитися своїми думками і почуттями з іншими. Незалежно від того, чи хочете ви розповісти щось смішне, заспівати пісню, показувати фокуси або вчити, як наносити макіяж, ви зможете зачарувати безліч людей, якщо зробите гарне відео зі смаком.

o Ви відчуєте себе менш самотнім, якщо станете частиною спільноти Youtube. Звичайно, завжди знайдуться ті, хто будуть вас критикувати, але позитивні відгуки обов`язково піднімуть ваш настрій.

Сходіть на концерт.Концерти потрібні для того, щоб насолоджуватися музикою, правильно? Не соромтеся купити всього один квиток на концерт групи, яка вам подобається. Купуйте квиток і йдіть з високо піднятою головою, а також будьте готові насолоджуватися музикою. Крім того, якщо це концерт вашої улюбленої групи, ви можете познайомитися там з ким-небудь, хто поділяє ваш інтерес.

o Не бійтеся бути там на самоті. Багато людей ходять на концерти одні. Потрібно впевненість, щоб зробити щось самому і не турбуватися, що поруч немає нікого «за компанію».

o Ви також можете подивитися, чи є безкоштовні концерти у вашому місті. Часто безкоштовні концерти проводяться в парках, а місцеві невеликі групи влаштовують виступи в кафе або ресторанах.

Грайте у відео-ігри.Ігри - це відмінний спосіб розважити себе і зануритися в інший світ. Хоча не варто уникати того факту, що у вас немає друзів. Всім час від часу потрібно піти від реальності, і відео-ігри в цьому допоможуть. Ви зможете відточити свої навички, щоб насолодитися новими технологіями, створеними за останні роки.

o Якщо ви граєте в онлайн - ігри, у вас є шанс познайомитися з кимось, кому теж подобається подібний варіант ігор.

Робіть орігамі.Ви бачили красивий і складний квітка або журавлика з паперу і завжди хотіли дізнатися, як його зробити? Ось ваш шанс. Просто купіть папір для орігамі та пошукайте в інтернеті способи створення різних виробів. Слідуючи інструкціям крок за кроком, ви зможете створити цілий зоопарк тварин або букет квітів за кілька годин. Коли ви поставите свої вироби за полицю, ви подумаєте «Вау! Я це зробив! ».

Закінчите проект на Pinterest.Ви один з тих людей, який має аккаунт на сайті Pinterest, але так і не закінчив не один проект? Можливо, ви завжди хотіли зробити страшну гарбуз, домашню гірлянду або зшити спідницю, яку знайшли на Pinterest. При наявності завзятості і правильних матеріалів ви можете закінчити проект в найкоротші терміни.

o Якщо ви відчуваєте себе значущим, після того як розвинули в собі творчу сторону, ви зможете впоратися з усім.

o Якщо вам подобається відчуття від завершення проекту, поставте собі мету - один проект на місяць або навіть один проект в тиждень, якщо ви відчуваєте прагнення.

Почніть вести блог.Це хороший спосіб поділитися своїми думками і знаннями про що-небудь з рештою світу. Ви отримаєте задоволення від розвитку своєї теми і від усвідомлення того, що ви - частина співтовариства, що розділяє ваші інтереси. Якщо ви соромитеся викладати свої почуття на загальний огляд, почніть писати про те, що вам подобається (йога, спорт, мода) і опишіть свої думки та ідеї по цікавить.

o Ви також можете почати вести блог, де будете описувати різні думки і ситуації, виберете тему, яка об`єднає ваші думки. Але не дозволяйте блогу виглядати як особистий щоденник.

Навчіться жонглювати.Чи траплялося вам бачити жонглерів у парку і думати: «Я теж так хочу»? Для того щоб почати жонглювати вам знадобляться різнокольорові м`ячі або щось кругле, трохи наполегливості і наполеглива праця. Одного разу навчившись жонглювати, ви вже не зможете розучитися, ця навичка залишиться у вашій м`язової пам`яті. Ви можете навчитися жонглювати, дивлячись відео на Youtube і практикуючись будинку, в комфортній обстановці.

o Як тільки ви навчитеся жонглювати трьома кульками, ви можете почати тренуватися з п`ятьма, шістьма або навіть десятьма кульками. Вам сподобається розучувати цей кумедний фокус.

Проводьте час зі своєю сім`єю.Члени вашої родини можуть стати відмінними друзями, навіть якщо на перший погляд вам так не здається. Проведіть якийсь час з батьками або з братами-сестрами або іноді провідувати їх. Ви думаєте, що від них немає ніякої користі, і вони не можуть допомогти вам у важкі часи, але це не так.

МЕТОД 2: НАВЧІТЬСЯ ЧОГО-НЕБУДЬ

Навчіться грати на музичному інструменті.Якщо ви хочете з користю провести час на самоті, навчитеся самостійно грати на якомусь музичному інструменті. Ви можете знайти в інтернеті керівництво або навчальну книгу або навіть позайматися з викладачем наживо. Можете почати з чогось невеликого, типу блокфлейти, а потім, якщо вам дійсно сподобалося, взятися за флейту або трубу.

o Якщо ви виберете піаніно або гітару, вам, можливо, принесе задоволення підспівувати, поки ви граєте.

o Якщо ви почнете відвідувати курси гри на музичному інструменті, ви можете познайомитися там з кимось, хто також захоплений і мотивований, як і ви.

Вивчіть нову мову.Вивчення іноземних мов - це прекрасний спосіб розширити свій кругозір і перспективи. Виберете мову, яку ви завжди хотіли знати, будь то англійська, французька, японська або іспанська, і почніть вивчати його. Ви можете вибрати навчальну програму, яка допоможе вам вивчити нову мову.

o Ви також можете почитати книгу або подивитися фільм або передачу іноземною мовою, щоб зануритися в культурні особливості.

o Їжте їжу, яка відноситься до кухні обраної вами культури, щоб ближче пізнати її звичаї і мову.

Знайдіть онлайн курси.Ви можете об`єднати комфорт і знання, знайшовши відповідні навчальні курси в інтернеті. Пошукайте в пошуковику курси при університетах. Навіть якщо у вас вже є освіту або ступінь, ви можете знайти щось абсолютно нове для вивчення. Ви можете знайти будь-які курси, від мікроекономіки до вивчення португальської мови, які змінять ваше життя.

o Подібні курси також надають життю сенс і порядок. Вам може здаватися, що без друзів ваше життя порожня, але ви можете наповнити її корисними заняттями.

Почніть вивчати культуру.Якщо ви хочете придбати нові знання в світі мистецтва та культури, вам потрібно скласти список значущих в мистецтві речей - від робіт Пікассо до творів Моцарта, які ви можете почати вивчати. Складіть список 10 речей, про які ви хочете дізнатися побільше, і почніть розглядати картини, слухати музику, переглядати фільми, про які ви багато чули, але ніколи не бачили.

o Якщо ви напишіть список своїх культурних інтересів на аркуші, вам буде приємно виконувати і відзначати їх пункт за пунктом.

o Пошукайте в інтернеті список топ-100 новел або фільмів усіх часів і насолоджуйтеся їх прочитанням і переглядом.

Стати кухарем.Навчитися готувати поживні і корисні страви - це відмінний спосіб досягти нових висот, а також заощадити трохи грошей і отримати задоволення. Чи дивитеся ви кулінарні шоу, вчіться по книзі або шукайте рецепти в інтернеті, ви повинні поставити собі мету готувати, принаймні, одне нове блюдо в тиждень, а потім додавати його в свій раціон.

o Коли ви поліпшите свій навик, ви можете навіть створити свою книгу з улюбленими рецептами.

Читайте Вікіпедію.Проведіть годину, читаючи цікаву статтю у Вікіпедії, переходите по посиланнях і читайте інші статті. Отримуйте задоволення від отримання нових знань про різні речі всього лише одним кліком мишки.

o Влаштуйте собі невелике випробування і спробуйте перейти від останньої посилання до найпершою, перевірте себе, чи зможете ви це зробити.

МЕТОД 3: ЗАЙМІТЬСЯ САМОВДОСКОНАЛЕННЯМ

Ведіть щоденник.Ведення щоденника - це відмінний спосіб впорядкувати свої думки. Ви можете порівняти, як змінилися ваші почуття і думки за останні сім день, тижні, місяці. Ведення щоденника щодня також надає позитивний ефект на переоцінку цінностей, змушує вас замислитися про життя і про ваші вчинки. Щоденник також хороший для того, щоб записувати туди свої цілі і методи їх досягнення.

o Намагайтеся перечитувати свій щоденник раз на півроку, щоб оцінити, як ви змінилися за цей час і чого домоглися.

Попрацюйте над своїми недоліками.Ніхто не ідеальний, тому приділіть час, щоб подумати про два-три речі, які ви б хотіли в собі змінити. Це може бути ваша егоїстичність, трудоголізм або ваша повільність. Напишіть, що б ви хотіли змінити, і розробіть детальний план по досягненню цих цілей.

o Якщо вам здається, що у вас немає недоліків, копиці глибше. У кожного є щось, над чим варто попрацювати.

o Виявлення своїх недоліків також допоможе вам стати більш приємною людиною, і вам буде простіше завести друзів в майбутньому.

Побалуйте себе.Вам може здаватися, що якщо ви будете себе балувати, то це не допоможе вам поліпшити себе, але насправді ви будете краще думати про себе і про своє тіло. Знайдіть час, щоб сходити на масаж, прийняти гарячу ванну, зробити манікюр. Все це допоможе розвантажити ваш мозок і допоможе тілу відчути розслаблення і умиротворення. Приділяйте хоча б один день на тиждень того, що допомагає вашому тілу почуватися розслабленим, чистим і здоровим.

Подумайте, чому у вас немає друзів.Хоча самоосвіта, робота над собою і розваги заняття цілком корисні, ви можете задуматися про те, чому у вас немає друзів. Це може бути тимчасовою проблемою або чимось, що переслідує вас все життя. Може бути, ви занадто егоїстичні, занадто прямолінійні або занадто боїтеся довіряти людям.

o Якщо ви хочете завести друзів або продовжити шлях саморозвитку, опрацювати виявлені недоліки.

Розвивайте позитивний погляд на життя.Спочатку може бути важко, але в житті завжди є місце прекрасному. Дуже легко у всьому бачити тільки негативні сторони і бути негативно налаштованим. Будьте вдячні чого-небудь, будь то сонце або ваше здоров`я.

Перестаньте ненавидіти.Якщо вас постійно щось дратує, з`ясуйте, чому ви налаштовані так проти цього. Якщо ви добре досліджуєте речі, які вам не подобаються, ви можете знайти щось позитивне в них. А якщо ні - будете знати свого ворога краще. Людина, яка постійно роздратований, але не може пояснити чому, виглядає в очах оточуючих нелогічним і неприємним.

Досліджуйте свої проблеми глибше.Надмірно негативні почуття часто виявляються наслідком раніше отриманої травми. Нездатність соціально адаптуватися свідчить про внутрішній дисбалансі. Але якщо ви попрацювали над собою, поліпшили свої навички, але все одно не здатні завести друзів, спробуйте звернутися до лікаря і з`ясувати, чи немає у вас більш серйозних проблем.

Регулярно займайтеся.Це корисно і допомагає очистити розум. Фізичні вправи та інші корисні заняття допоможуть вам впоратися із самотністю і змусять вас почувати себе краще. Бути здоровим означає не тільки поліпшити свій внутрішній світ, але і бути в хорошій формі. Вийдіть на вулицю, прогуляйтеся або просто насолоджуйтеся сонцем і свіжим повітрям кожен день по кілька хвилин.

Знайдіть собі хобі.Це може бути музика, читання або поліпшення комп`ютерних навичок. Таланти також можна розвивати за допомогою соціальних мереж. Приєднуйтеся до групи або співтовариство, присвячене цікавить вас. Спробуйте все, від малювання, ліплення, акторської майстерності та сальси до вітрильного спорту, бігу або гри в нарди.

o Хобі можна назвати все, що має для вас значення і займає певний час.

Стати своїм кращим другом.Ставтеся до себе добре, з повагою і добротою. Дуже легко ставитися до себе негативно, коли поруч нікого немає. Однак дуже важливо, щоб ви не розвивали негативні думки щодо себе і не занижували свою самооцінку. Ніхто не любить егоїстів, але переконайтеся, що ваші почуття під контролем.

МЕТОД 4: БУДЬТЕ БІЛЬШ СОЦІАЛЬНИМ ЛЮДИНОЮ

Розділіть свої інтереси з іншими.Навіть якщо ви не хочете заводити друзів, перебувати в оточенні людей корисно для вашого настрою і зовнішності. Якщо ви захоплюєтеся спортом або у вас є хобі, вступите в клуб за інтересами і ходите на зустрічі учасників або змагання. Познайомтеся там з ким-небудь. Не бійтеся вступити в клуб чогось, що ви ніколи раніше не робили, наприклад, імпровізації або боулінгу. Ви можете зустріти багато людей, які допоможуть вам всьому навчитися.

o Не поспішайте, якщо ви сумніваєтеся, але дозвольте собі познайомитися з людьми, які поділяють ваші інтереси.

Знайдіть однодумців в інтернеті.Якщо ви не знайшли друзів у реальному світі, ви можете знайти людей, які поділяють ваші думки та мрії, в інтернеті. Ви можете встановити свій власний темп зближення з людьми, а можете в будь-який момент від усього відмовитися. Друзі по інтернету зазвичай не настільки близькі, як друзі в реальному житті, тому вони не зможуть повністю скрасити ваше самотність. Але, тим не менш, це прекрасний спосіб відчути себе частиною соціуму і скоротати час.

o Не дозволяйте віртуальним друзям перешкоджати створенню дружби в реальному житті. Будьте обережні при зустрічах з кимось, кого ви знаєте з інтернету.

Стати волонтером.Ви можете зробити щось корисне для свого міста чи району, і це хороший спосіб зустріти нових людей. Це також допоможе вам вийти зі своєї шкаралупи і побачити нові перспективи. Ви відчуєте, що повинні бути більш вдячні до того, що маєте. Ви також відчуєте свою значимість, якщо допоможете іншим людям.

o Допомагайте дітям і дорослим вчитися читати в бібліотеці.

o Влаштуйтеся волонтером в центр допомоги бездомним.

o Допомагайте у прибиранні району.

Заведіть домашню тварину.Звичайно, тварини не зможуть замінити людину, але вони можуть стати вірними друзями, здатними зменшити стрес і заповнити ваш день. Ви можете взяти собаку або кішку в місцевому притулку. Часто тварини виступають як сполучна ланка в спілкуванні. Наявність вихованця дасть вам привід зайвий раз вийти на вулицю і поспілкуватися з іншими власниками тварин на вулиці або в парку.

Використовуйте можливості.Соціальна життя деколи буває досить важка. Навіть найактивніші люди іноді стикаються з проблемами у спілкуванні і відчувають себе незручно в різних ситуаціях. Щоб почати спілкуватися з людьми, вам необхідно йти на ризик. Якщо ви завели бесіду з популярними в соціумі людьми, але вони вас образили, похваліть себе за те, що спробували влізти в лігво до тиграм. Якщо ви запросили когось на побачення, але вам відмовили, похваліть себе за те, що набралися сміливості і висловили свої почуття.

ПОРАДИ

· Вірте в те, що справжня дружба існує, і ви зможете її досягти. Чи не виставляйте напоказ те, що ви самотні і ненавидите це. Це лише відверне від вас людей. Постарайтеся розвинути в собі почуття гумору - всі люблять сміятися.

· Не вірте в те, що успішні, багаті або популярні люди краще за вас. Всі ми люди, це не означає, що десь трава зеленіша.

· Не знаєте, як підтримати розмову? Просто. Задавайте співрозмовнику питання. Але не перестарайтеся, людину можуть налякати питання про його місце проживання, роботу, про те, хто зараз вдома і т.д. Не переходьте межу. Намагайтеся триматися нейтральних тем, таких як домашні тварини або хобі. Завдання - почати спілкування і розташувати до себе людей.

· Спробуйте поговорити з іншими людьми, у яких теж немає друзів.

· Подумайте про свій досвід як про цінне уроці і поділіться ним з оточуючими.

· Чи не принижуйте себе тільки для того, щоб сподобатися іншим людям.

· Пам`ятайте, що телебачення не відображає реального життя. Вся ця гламурна життя і реп-відео, показані по Mtv - хибне уявлення про життя. Більшість людей веде набагато більш просте життя: працюють, заробляють гроші, приходять додому і читають газету. Якщо це ви - не панікуйте. Все в порядку.

· Соціальні процеси життя досить важкі, тому вам може бути нелегко відразу навчитися спілкуватися з людьми. Ніколи не здавайтеся, але не відкушуйте більше, ніж зможете прожувати.

· Якщо у вас немає друзів, тому що вас ображають хулігани, поговоріть з дорослими, вони допоможуть вирішити проблему.

· Люди не завжди будуть сприймати вас всерйоз, так що не бійтеся йти від них. Зрозумійте, що образа - це частина життя, не всі люди, яких ви зустрінете в житті, будуть згодні з вами або будуть любити вас. Не переживайте, якщо вам здається, що вас не поважають - вас просто не можуть зрозуміти.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Фотогалерея

Костянтинівське районне навчально-виховне об'єднання "Гімназія - Мала академія наук №1 "Таврія" Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області

72364, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Костянтинівка, вул. Шкільна, 147

Телефон(0619) 44-12-71

Дата останньої зміни 18 Січня 2024

Цей сайт безкоштовний!