Багато батьків, вперше збирають дитину в школу, думають що процес надходження малюка в навчальнийзаклад починається в серпні. Частина батьків вважає, що документи в школу необхідно подавати перед літніми канікулами. При цьому і ті, і інші помиляються — вступом до навчального установа варто займатися набагато раніше. Крім звернення до школи, є ще й інші способи подати документи. Потрібно тільки знати, який перелік паперів необхідно додати до заяви. Якщо все це знати, то запис у школу на 2018-2019 рік пройде без проблем.

Терміни подачі документів

Офіційно прийом до школи в 1-й клас починається у попередньому навчальному році. Причому не в кінці, а в другому півріччі. Документи можна подати з 15 грудня того року, що передує вступу в школу. На практиці запис у школу на 2018-2019 рік починається вже в 2017. Причому є і обумовлений термін закінчення прийому документів — лютий наступного року. Якщо дитина має піти вчиться у вересні 2018 року, тотерміни подачі заяв обмежуються з 15.12.2017 за 01.02.2018. Мова йде тільки про тих школах, куди не відноситься дитина за прописку або місцем перебування. Більше того, такі правила діють для пітерських і московських шкіл при особистому зверненні.

В реальності можна подавати заяву за кілька днів до 1 вересня і навіть пізніше. Питання в тому, в який клас помістять дитину вчитися — вибору вже не буде, юний школяр відправиться до вчителя з найменшою кількістю учнів, навіть якщо батьки претендують на групу з поглибленим вивченням математики або гуманітарних предметів.Важливо!Якщо дитина за пропискою закріплений за конкретним навчальним закладом, то школа зобов'язана прийняти учня навіть у разі відсутності вільних місць. Навіть якщо класи укомплектовані, то освітній заклад не може відмовити в прийомі.

При цьому мова йде про школу за місцем тимчасової реєстрації або постійної прописки. Якщо дитина до нього не відноситься, то школа може прийняти тільки при наявності вільних місць. В інакше освітня установа має право відмовити у прийомі. Затверджені такі строки прийому заяв:

  • · з01.02.2018 за 25.04.2018для дітей, прикріплених по району до конкретної школи;
  • · з25.04.2018 за 05.09.2018для всіх інших дітей за умови наявності вільних місць у класах.

За фактом батьки майбутніх школярів, що мають прикріплення до даного освітнього закладу за пропискою так само можуть написати заяву до 5 вересня. Просто ті, хто зробив це раніше, можуть вибрати педагога, у якого буде займатися першокласник. При цьому вони повинні вже мати всі необхідні документи, у той час як батьки, які подали заяву до кінця квітня, можуть у спокійному режимі збирати потрібні папери.

Необхідний перелік документів

При вступі в школу в різних освітніх установах можуть просити надати відрізняється перелік документів.Шість із них обов'язкові для всіх навчальних закладів:

  • · Фотографія дитини.
  • · Заяву на прийом учня.
  • · Паспорт одного з батьків.
  • · Довідка про місце проживання дитини.
  • · Медична карта форми 026/у-2000.
  • · Оригінал і копія свідоцтва про народження дитини.

Для громадян інших країн та осіб без громадянства також потрібен додатковий документ, який підтверджує законність їх перебування на території України. Це може бути посвідчення біженця або міграційна карта і тому подібні документи. Громадяни України, які не мають прописки, не можуть надати довідку з місця проживання дитини. У цьому разі до заяви додається копія договору про оренду житла.Ще можуть попросити принести такі документи:

  • · характеристику з дитячого садка;
  • · копії посвідчень особи батьків.

Для опікунів правила такі ж, додатково потрібно підтвердити своє право представляти дитини. Також усім батькам варто знати — при вступі або переведення в державну школужодні внески не стягуються. Прохання оплатити якусь суму при зарахуванні є незаконною.

Способи запису в школу

Існує 3 шляхи записати дитину в школу: класичний, через МФЦ і електронний. Перший полягає у відвідуванні школи і написання звичайного заяви на ім'я директора. Решта стали доступними не так давно — в невеликих населених пунктах про них навіть не чули. В основному записувати дитину в школу через МФЦ або портал держпослуг змушені мешканці найбільших міст України.

Здебільшого двома останніми способами користуються батьки, які бажають відправити дитину в дошкільний заклад не по прописці. На практиці це виглядає одночасно і простіше, і складніше звичного візиту в школу. Простота полягає в тому, що немає необхідності відвідувати всі бажані навчальні заклади — сучасні способи подачі документів дозволяють відправити заяву одразу у 5 вибраних шкіл.

Якщо спочатку планується надходження або переведення дитини до школи по праву прикріплення, то краще скористатися класичним варіантом подачі документів у навчальний заклад. Класичний похід у школу і бесіда з директором може бути простіше, ніж інші способи написати заяву.

Нюанси сучасних способів подачі заяв

При використанні порталу держпослуг варто знати, що необхідно заздалегідь бути готовим до проблем перевантаження ресурсу. Всі необхідні дані потрібно підготувати заздалегідь, щоб при вході мати можливість заповнити графи заяви.

Вже неодноразово влади заявляли, що потужності порталу збільшені, але 1 лютого десятки тисяч користувачів стикаються з труднощами при вході. При великій кількості користувачів сервіс не справляється. Ті, хто намагається ввести логін пізніше інших, наштовхуються на видачу повідомлення про помилку. Однак запис у школу на 2018-2019 навчальний рік обіцяли зробити безпроблемною в плані зависання сайту держпослуг.

Це лише один нюанс. Другий полягає в тому, що для використання порталу держпослуг людина вже повинен мати логін та пароль. Ті, хто отримав їх заздалегідь, можуть не турбуватися — дані залишаються незмінними. Іншим необхідно попередньо завести спрощену обліковий запис і після цього підтвердити особистість одним з декількох способів, зазначених на сайті.

Важливо! Власникам УЕК необхідно бути впевненими, що термін дії універсальної електронної карти не минув. З 01.01.2017 року їх перестали випускати, але раніше видані продовжують діяти до певного терміну. Після його закінчення скористатися усіма видами держпослуг буде неможливо.

При записі в школу на 2018-2019 навчальний рік через багатофункціональні центри теж варто бути готовими до нюансів. Якщо в школу найчастіше можна просто донести забуті документи, то в МФЦ потрібно відразу надавати повний перелік обов'язкових паперів. Також необхідно розуміти, що в перші дні початку запису в МФЦ неминучі черги, навіть при відкритті додаткових вікон. Якщо піти пізніше, то в бажаних освітніх установах може і не бути місць.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Фотогалерея

Костянтинівське районне навчально-виховне об'єднання "Гімназія - Мала академія наук №1 "Таврія" Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області

72364, Запорізька область, Мелітопольський район, с. Костянтинівка, вул. Шкільна, 147

Телефон(0619) 44-12-71

Дата останньої зміни 18 Січня 2024

Цей сайт безкоштовний!